Asya kıtası bisiklet gezisi için, yapmayı düşündüğüm rota resimdeki gibidir. Her zaman yeri geldiğinde belirtiyorum yolda rota sürekli değişiklik gösterebilir. Bu duruma neden olan başlıca sebepler, vize süresi, coğrafi, ekonomik, ekipman, psikolojik ve sağlıksal sebepler olarak belirtebiliriz. Yine de bu değişikliklerin çok büyük sapmalara sebebiyet vermeyeceğini düşünüyorum. Doğuya gidiyorum ve sonra Güneye Tayland‘a gidip oradan Malezya, Singapur, Endonezya, Filipinler, Güney Kore ve Japonya‘ya doğru yoluma devam etmeyi planlıyorum. Sonrasını şimdiden belirlemek zor.

İlk yola çıktığımda niyetim sadece doğuya gitmekti. Ve sorduklarında Çin‘e gidiyorum diyordum. Sonradan Çin‘e bir kaç sebepten dolayı gitmekten vazgeçtim. Şu an bulunduğum coğrafyada son durak Kazakistan‘ın Almatı şehri.

Ayrıca son durağımı Filipinler olarak belirlemişken Azerbaycan‘da bu rotaya Güney Kore ve Japonya‘yı da dahil ettim.

3 Kasım 2019’da Almatı‘da biten turdan sonra Tayland‘a gitmek yerine İstanbul‘a geri döndüm. Çünkü İstanbul‘da yapmam gereken bir işim vardı. 1 Ocak 2020 tarihinde tura kaldığım yerden devam edip etmemekle ilgili kararsız kaldım. Kararsız kalmamın en önemli sebebi ise maddiyattı. Ben de şimdilik turu iptal ettim ve 1 Ocak 2020 tarihinde iş hayatına geri döndüm. Bununla ilgili Tur Bittikten Sonra Ne Olacak? yazısını da okuyabilirsiniz.

Asya Kıtası Rotası